elCastell.org

Hemeroteca

       
Dilluns, 22 de juny de 2020

El curtmetratge 'Encarcelada por el tiempo' es fa amb el primer premi del concurs NodaIgual 2020

'T'estimes? quin camí escolliries?' va ser segon i 'No estàs sola' tercer • Els guardons del tradicional certamen, integrat cada any dins del programa de les Jornades de les Dones, han hagut de lliurar-se aquest any de manera virtual

La gala de lliurament dels premis del concurs de curts NodaIgual 2020, programada pel passat 20 de març en el marc de les Jornades de les Dones, va ser cancel·lada amb motiu de l'estat d'alarma i de les mesures de salut i seguretat originades pel risc de contagi de la Covid-19. En aquests context, tant el jurat com la comunicació pública dels premis s'han realitzat de manera virtual.  Aquesta edició 2020 ha estat la desena del concurs amb un total de 52 persones participants admeses a concurs i 30 curts participants.

El primer premi aquest any, dotat amb 400 euros, ha estat per a ‘Encarcelada por el tiempo', realitzat per Ismael Abadal, del Britich School.

 

El segon, dotat amb 300 euros, ‘T'estimes? quin camí escolliries?', un curmetratge realitzat per Alba Martín-Mora i Andrea Maqueda, de l'institut Les Marines.

 

Finalment, el tercer premi, dotat amb 200 euros, va recaure al curtmetratge ‘No estàs sola', de Santi Marcos, Lucio Butassi i Christian Expósito, de l'institut Josep Lluís Sert.


El jurat també va donar dos premis als instituts. Un premi al British School, per ser l'institut al qual pertany el curt guanyador del primer premi;  i un premi al Institut Josep Lluís Sert per ser l'institut amb més participació general. Ambdós dotats amb 200€.

Respecte les mencions especials, s'han premiat els següents treballs: 

• Millor Escenificació: EL POLVO EN MI PIEL de Martín Cerdán García (IES LES MARINES)

• Millor Muntatge: DOLOR SILENCIAT de Paula Cazón (IES VALÈRIA HALINÉ)

• Millor Fotografia: NO HAY SÓLO UNA VICTIMA de Blanca de la Presa i Clara Ródenas (IES JOSEP LLUÍS SERT)

• Millor Interpretació Femenina: UNA VIDA SIN AGUA d'Elisa Scianca i Gabriel Rodríguez (IES LES MARINES)

• Millor Interpretació Masculina: IMAGINA d'Izan López Bayo, Ángel Rodríguez Atienza, Adrian Barquero Torrescusa i  Amer Choulli Choulli (IES JOSEP LLUIS SERT)

• Millor Vídeo Denúncia: MALAMENTE de Candela Costea García (IES JOSEP LLUIS SERT)

• Millor Direcció: DESPIERTA d'Ana García i Valentina Cedrés (IES LES MARINES)

• Millor Documental: FINS QUE... d'Anna Campanales Fusté (IES JOSEP LLUIS SERT)

• Millor Guió: NO DA IGUAL de Marie Olga López, Laura Hernández Benítez i Sasha González Barreto (IES VALÈRIA HALINÉ)

• Millor Animació: EL FINAL DE LA HISTORIA LO ESCRIBES TÚ d'Isabella Pechene Vargas (IES LES MARINES)

• Millor Idea Original: AQUELLO QUE PASA CUANDO NOS DESNUDAMOS de Mariné Kasparian (IES LES MARINES)

Imatge notícia
Fotograma del curt guanyador 'Encarcelada por el tiempo'
↑ pujar
©
El Castell Digital - Ajuntament de Castelldefels
Plaça de l'Església, 1 - 08860 Castelldefels
Telèfon: 93 665 11 50